Вібродіагностика
Комплекс заходів по збільшенню терміну безаварійної роботи обладнання
ТОВ «ТД ИРБИС» пропонує впровадження на підприємствах системи вібраційного контролю та діагностики, лазерної вивірки і динамічного балансування промислового обладнання, яке може проводитися за трьома напрямками:
Перший напрямок
Передбачає використання наших послуг для проведення робіт по віброконтролю, діагностиці та центрівці. Цей напрямок може виявитися кращим для невеликого підприємства, оскільки його реалізація не вимагає придбання засобів вимірювань і навчання фахівців.
Другий напрямок
Більшість середніх і великих підприємств, які уклали договори на проведення таких робіт, згодом набувають засоби віброконтролю, діагностики та лазерної вивірки для оснащення власних підрозділів.
Третій напрям
Комбінація перших двох: придбання обладнання, а для його впровадження і навчання власних фахівців – залучення співробітників фірми ТОВ «ТД ИРБИС».
ТОВ «ТД ИРБИС» здійснює періодичний вібраційний контроль та аналіз поточного технічного стану агрегатів, проводить необхідні за результатами контролю роботи з центрування і балансування.
Вібродіагностика
Функціональна вібродіагностика дозволяє визначити розташування і ступінь несправності в машині, виявити дефекти різних рівнів розвитку, виконати довгострокову оцінку ресурсу деталей і вузлів.
Фахівці виконують роботи по вібродіагностиці технологічного обладнання підприємств і продукції, яка випускається:
електродвигунів
редукторів
насосів
вентиляторів
повітродувок
компресорів
редлерів
норій
шнекових транспортерів
подшипниковых узлов
Аналіз спектрального складу вібрації без зупинки машини дозволяє ефективно ідентифікувати такі причини її виникнення:
- дисбаланс,
- розцентровка,
- вигін вала,
- ослаблення жорсткості конструкції,
- дефекти підшипників кочення та ковзання,
- дефекти мастила,
- дефекти ремінніх та зубчастих передач,
- дефект робочих коліс вентиляторів, турбін, насосів, компресорів, проточних частин,
- електромагнітної системи електричних машин постійного та змінного струму.
За результатами контролю Замовнику надаються звіти про поточний технічний стан із зазначенням дефектів підшипників, механічних передач, електромагнітної системи, проточної частини – причин, що викликають відхилення від нормальної роботи агрегату, і рекомендацій щодо усунення цих дефектів. За даними зарубіжних джерел перехід від системи планово-попереджувальних ремонтів (ППР) одного і того ж парку обладнання до обслуговування по фактичному стану (ОФС) призводить до зниження витрат на ремонт до 30%. За допомогою впровадження ОФС можна домогтися збільшення ефективності виробництва до 10%. Усунення джерел підвищеної вібрації дозволить знизити питомі витрати енергії на 15%.
При переході на систему ОФС на підставі обробки інформації по експлуатації, технічного обслуговування і ремонту обладнання система ремонту оптимізується. Наявність постійної інформації про стан агрегатів, охоплених моніторингом, допоможе визначити "проблемні" вузли в обладнанні, планувати і виконувати технічне обслуговування і ремонт без зупинки виробництва, знизити ймовірність аварійного виходу обладнання з ладу в десятки разів і практично виключити відмови устаткування, скоротити закупівлю запасних частин.
Центрування
З проблемою центрування валів за даними статистики пов'язано близько 50% дефектів промислового обладнання: передчасний вихід підшипників з ладу в результаті підвищеного навантаження, передчасний знос муфт і ущільнень, руйнування фундаменту, погіршення якості продукції і, як наслідок, підвищені витрати часу і коштів на ремонт, зниження економічної ефективності виробництва.
Ми виконуємо роботи від вивірки шківів ремінних передач вентиляторів до визначення параметрів технологічної точності верстатів і вивірки валопроводу із застосуванням лазерних систем Easy-Laser®, розроблених з урахуванням вимог забезпечення надійності і точності вимірювань в сучасній промисловості.
Сучасне центрувальне обладнання дозволяє:
виконати вивірку горизонтальних і вертикальних валів
виявити «м'яку лапу» і усунути її
врахувати тепловий допуск при проведенні центрування
визначити товщину підкладок
зробити паспорт центрування в автоматичному режимі
контролювати прямолінійність і площинність
відцентрувати валопровід
Балансування
Небаланс деталей пов'язаний з розбіжністю вісі обертання ротора з головною центральною віссю інерції. Така розбіжність викликає додаткові динамічні навантаження на підшипникові вузли і призводить до їх прискореного зносу і зменшенню терміну служби. Балансування дозволяє зменшити вібрацію і додаткові навантаження від відцентрових сил, які компенсуються, і моментів та збільшує термін служби машини.
Фірма виконує роботи по двоплощинному динамічному балансуванню роторів обладнання, робочих коліс турбокомпресорів, повітродувок, вентиляторів, димососів, сепараторів і дробарок у власних опорах. За результатами робіт надається паспорт динамічного балансування.
Контроль вібрації і усунення дисбалансу проводиться з використанням сучасного обладнання і програмного забезпечення на об'єкті замовника.