Команда розробників створила турбіну, що перетворює повітря на воду без електрики
Команда розробників з США створила вітряну турбіну WaterSeer, яка допоможе вирішити проблему нестачі води для багатьох людей у різних куточках планети. Турбіна здатна конденсувати воду з гарячого повітря, не вимагає електроживлення, не забруднює атмосферу і може працювати дуже довго.
Розробниками турбіни WaterSeer стала група з Корпусу миру, університету в Берклі і VICI-Labs. Завдяки цій установці, яка конденсує воду з повітря, близько 2 млрд людей у всьому світі зможуть отримувати питну воду без особливих витрат.
Як працює WaterSeer
Турбіну вкопують у землю на 2 м (мінімум). У верхній частині турбіни є вітряний двигун, який крутить лопаті. Повітря захоплюється лопатями і потрапляє до камери, яка знаходиться в землі. У цій камері температура нижче, ніж на поверхні, і на стінках починає утворюватися конденсат — чиста питна вода. Як результат — вода скупчується і зберігається в камері, на зразок колодязя.
За день за допомогою однієї установки з повітря можна отримати близько 40 л чистої води. А кілька таких турбін можуть забезпечити водою невелике селище.
WaterSeer працює тільки в жаркому кліматі — якраз за тих умов, коли існує гостра проблема нестачі питної води і відсутня інфраструктура. Прототип WaterSeer вже випробуваний, і розробники зробили першу готову модель, тестування якої пройде в найближчі 6 міс.